Jak sprzedać nieruchomość w Hiszpanii?

Sprzedaż nieruchomości będzie zależała od wielu czynników, ale, naszym zdaniem, najważniejsze z nich to:

   

1. Dobra cena - adekwatna do wartości nieruchomości oraz aktualnych warunków rynkowych.

2. Nieruchomość musi zachwycić i rozkochać w sobie kupującego, co w pewnym stopniu, może zależeć od Ciebie i nie wymaga nadmiernych wydatków pieniężnych.

3. Zlecić sprzedaż nieruchomości profesjonalnej agencji nieruchomości.

   

Jak się dowiedzieć, jaka jest optymalna wartość rynkowa mojej nieruchomości?

Cena sprzedaży bazuje na sytuacji rzeczywistej obecnego rynku nieruchomości i jest bez wątpienia najbardziej decydującym czynnikiem w sprzedaży nieruchomości. To właśnie cena sprzedaży ma największy wpływ na czas, który może być potrzebny, aby sprzedać nieruchomość.

   

Głównymi zmiennymi, które wpływają na określenie wartości nieruchomości są:

   

1.  Rozmiar obiektu: powierzchnia działki i metrów użytkowych nieruchomości.

2.  Położenie nieruchomości i bliskość dostępnych usług, jak również sytuacja urbanistyczna.

3. Wiek i stan nieruchomości.

4. Jakość konstrukcji i wyposażenie zarówno domu jak i przynależnego terenu (ogród, basen, ogrodzenie, itp.).

5. Badanie rynku i analiza ofert podobnych nieruchomości na sprzedaż.

   

Bardzo ważne jest, aby ustalić cenę sprzedaży nieruchomości, która jest odpowiednia zarówno dla Ciebie jak i kupującego. Cena oparta jest na aktualnych warunkach na lokalnych rynkach nieruchomości. Należy ustalić cenę w taki sposób, aby nie była ona przyczyną ewentualnego opóźnienia w sprzedaży nieruchomości. Należy wziąć pod uwagę Państwa osobiste preferencje i zdecydować samodzielnie, jaka jest minimalna cena sprzedaży, jaką są Państwo skłonni zaakceptować.

   

"Nigdy nie ma drugiej okazji by zrobić pierwsze wrażenie"

Sprzedający musi postawić się w sytuacji potencjalnego nabywcy i spojrzeć na nieruchomość jego oczami. Naprawić te rzeczy, które są uszkodzone lub wadliwe i dołożyć wszelkich starań, aby dom na sprzedaż był czysty i uporządkowany. Są to podstawowe aspekty do rozważenia, jeśli zdecydujecie się Państwo sprzedać Waszą nieruchomość.

Należy wysprzątać kompletnie i wyczerpująco dom na sprzedaż, jak również przeprowadzić jego konserwację. Jest ważne, aby rozważyć możliwość pomalowania ścian lub konserwacji lakieru i, w razie potrzeby, uporządkować ogród, aby stan domu nie powodował złego wizerunku nieruchomości.

   

"Czasami mniej znaczy więcej".

Należy uporządkować i, w danym przypadku, schować wszystkie zbędne elementy z nieruchomości, wyrzucając, na przykład stare lub połamane meble. Ważne jest, aby dom sprawiał wrażenie przestronnego, w czym pomaga fakt, że nie jest on „zawalony„ meblami i że są one dobrze rozmieszczone, stwarzając atmosferę harmonii z miejscem. Należy usunąć wszystko, czego nie potrzebujesz. Jeśli to zrobisz, twój dom będzie bardziej przestronny i atrakcyjniejszy.

   

Jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki, postaraj się zorganizować pakowanie tak, aby kartony i skrzynie  nie przeszkadzały lub niekorzystnie wpływały na całokształt nieruchomości w trakcie wizyty potencjalnego kupującego. Oświetlony dom, przewietrzony, i ozdobiony, na przykład kwiatami lub drobnymi detalami dekoracyjnymi, zawsze jest przyjemnym dla oka i daje poczucie jasności i żywotności.

   

Starają się przekazać jak najbardziej neutralny obraz Twojego domu , bez elementów, które mogą prowadzić do kontrowersji, niezadowolenia lub niepokoju potencjalnych nabywców. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby odwiedzający odnieśli przyjemne wrażenia podczas zwiedzanie nieruchomości. Należy zawsze pamiętać, że pierwsze wrażenie jest decydujące dla kupującego.

   

Spróbuj dokonać niezbędnych napraw, które nie są zbyt drogie, jak okna, ślusarz,  elektryka, itd. Łazienki i kuchnia są kluczowymi miejscami w domu, i dlatego powinny one wywołać wrażenie czystych i przyjemnych.

   

Wybór agenta nieruchomości, który podejmie się sprzedaży Twojej własności.

Pomoc profesjonalnych agentów nieruchomości, umożliwiających uzyskanie jak największej liczby potencjalnych nabywców, ułatwi i przyspieszy sprzedaż. Agent nieruchomości pozwala maksymalnie zwiększyć  opcje dalszego rozpowszechniania i reklamy nieruchomości.

   

Większość dokonywanych sprzedaży nieruchomości w Costa Blanca przechodzą w ręce obcokrajowców. Dla potencjalnego nabywcy, obcego pochodzenia, dokonać zakupu nieruchomości wiąże się z zaufeniem do sprzedawcy. Kupujący musi mieć pewność, że tranzakcja, którą zamierza przeprowadzć, jest bezpieczna i legalna. A profesjonalny agent nieruchomości wie jak doradzić i przekazać poczucie bezpieczeństwa i zaufania swoim klientom.

     

Przy wyborze agenta nieruchomości, któremu można zaufać, i który będzie odpowiedzialny za sprzedaż Państwa nieruchomości, ważne jest to, aby była to osoba profesjonalna i z udokumentowanym doświadczeniem, jak również ze stuprocentową znajomością okolicy, gdzie znajduje się nieruchomość, którą chce się sprzedać.

    

Agent, który może zaoferować obiekt dla jak największej liczby potencjalnych odbiorców, zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym, jego zdolność do wzbudzania zaufania, jego komunikatywność, wiedza i  przygotowanie do rozwiązywania wszystkich wątpliwości i pytań, dotyczących między innymi usług, urbanistyki, konserwacji, renowacji, budownictwa czy wynajmu, które może mięc potencjalny nabywca, będzie bardzo pomocne w sprzedaży Państwa  nieruchomości.