Hiszpania

Hiszpania jest idealnym miejscem na zakup domu czy zainwestowanie w nieruchomości.

Tysiące turystów przyciąga doskonały śródziemnomorski klimat, wysoka jakość plaż, różnorodność oferty kulinarnej oraz przebogate dziedzictwo artystyczne i kulturowe, jedno z ważniejszych w świecie.

Hiszpania jest turystyczną potęgą, co obrazuje fakt, iż jest najpopularniejszym miejscem wybieranym na wakacje przez ludzi z całego świata oraz, że rokrocznie odbywa się tutaj najwięcej międzynarodowych spotkań. Odwiedzający odczuwają wysoki stopień satysfakcji z pobytu tutaj plasujący się na poziomie 8,5 w skali dziesięciostopniowej oraz bardzo duży procent lojalności (80% z nich odwiedziło Hiszpanię więcej niż jeden raz, z czego około 40% było tutaj dziesięć lub więcej razy na przestrzeni swego życia).

   

Hiszpania jest doskonałym miejscem do życia: plaże, kultura, gastronomia i przyroda.

Hiszpania jest miejscem wyjątkowym oferującym ponad 300 słonecznych dni w roku, 7900 kilometrów wybrzeża, ponad 550 plaż odznaczonych Europejską Niebieską Flagą Jakości oraz przystanie jachtowe z ponad 130 000 miejscami cumowniczymi, co pozwala odwiedzającym na znalezienie doskonałego miejsca wypoczynku oraz do uprawiania sportu, ale przede wszystkim do cieszenia się wysoką jakością życia. Jednakże Hiszpania ma też wiele innych atrakcyjnych ofert dla mieszkańców i odwiedzających:

   

Bogate dziedzictwo kulturowe.

Hiszpania jest drugim na świecie krajem pod względem ilości wpisów na Światową Listę Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Wyjątkowość hiszpańskich regionów przejawia się w różnorodności obchodzonych świat łączących tradycję, zabawę i duchowość.

   

Kuchnia na światowym poziomie.

Kuchnia na światowym poziomie z jednymi z najlepszych restauracji i najzdrowszym jedzeniem na świecie. Dieta Śródziemnomorska wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Ludzkości UNESCO jest w Hiszpanii poszerzona o dodatkowe komponenty (łagodny klimat, świeże produkty z lądu i morza, sposób spożywania i dzielenia się posiłkami…) co rodzi doskonały zdrowy styl życia ceniony na całym świecie.

   

Bogactwo natury.

Hiszpania jest drugim w Europie krajem pod względem ilości parków przyrodniczych i drugim na świecie pod względem Rezerwatów Biosfery. Hiszpania jest też liderem pośród krajów biorących udział w programie  Niebieskiej Flagi, który jest przeznaczony do poświadczania jakości i czystości plaż.

   

Transport i infrastruktura turystyczna.

Hiszpania znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów na świecie pod względem jakości transportu. Ilość miejsc hotelowych w kraju stawia ją na drugim miejscu w Europie. Możliwości uprawiania tenisa i jakość usług z tym związanych plasuje Hiszpanię na drugim miejscu na świecie, jest ona też jednym z krajów z wyjątkowo ekskluzywnymi i poszukiwanymi miejscami do uprawiania sportów wodnych (żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing itp.).